en-Je Investice do umění výhodná?

11/08/2021

Na rozdíl od finančních produktů, jejichž hodnota není stabilní a dost často i klesá. Může klesnout na i nulu a v případě derivátů padá i do záporných čísel.

Obrazy jsou hmatatelné a jejich cena nepodléhá takovým výkyvům jako finanční produkty, které jsou v tom lepším případě, jen potištěné bankovky v tom horším, jsou jen čísla v počítači. 

Akcie jsou jen fiktivní, často nadhodnocená čísla, která periodicky rostou a zase splasknou. A když už se přece jen dočkáte výnosu, tak jen musíte zdanit. 

Obrazy naopak přináší majiteli každý den inspiraci, dobrou náladu, pozitivní energii či duševní klid. Trh s uměním neustále roste a s ročním obratem přes 100 miliard liber (a to jen na primárním trhu) se řadí mezi nejzajímavější obory pro investování s ročním zhodnocením 20-100% ! U nás, v Čechách se o investicích do umění moc nepovídá, ba ani banky nechtějí do provozovatelů, kteří obchodují s hmatatelnými a reálnými komodity investovat, nebo půjčovat. Proč? protože banky všechny tyhle virtuální investiční obchody sama zaštiťuje - ručí a nebo je sama provozuje...:-((

Samozřejmě, tohle je jen náš názor  - názor obchodníků s uměním, ale není nic jednoduššího, než že si každý občan může udělat svůj vlastní průzkum:-)) Sami si prověřte společnosti - především jejich majitelé, jejich předešlé aktivity a nebudete se stačit divit, kolik firem, za jejich existence na trhu skončily v insolvenci. 

Hezký den,