Švédská starožitná pohovka - Gustavanian z počátku roku 1800

  • Gustavansky design z počátku roku 1800. 
  • Tento specifický kus byl vyzvednut na staré švédské usedlosti nedaleko Stockholmu.
  • Dřevořezby jsou velkolepé. Pohovka je lakovaná bílou/slonovou? barvou se zlatými detaily
  • Pohovka je  originální, takže opotřebení je součástí očekávání a kouzla. 
  • Velikost: Délka: 148cm, Šířka: 52cm, Výška: 85cm


Historie Gustavanova stylu:

V průběhu 17. a 18. století přijala švédská vyšší třída designové aspekty z různých evropských zemí – především Itálie, Francie a Anglie. Fúze švédského vkusu a stylů importovaných králem Gustavem III. za jeho vlády (v letech 1775-1792) vyústila v Gustavanský styl, vzhled, který je i dnes styl tak nezaměnitelně švédský, a tak nadčasový.
Gustaviánský styl lze popsat jako čistší, střídmější a jednodušší interpretaci francouzského stylu designu nábytku Ludvíka XV. a Ludvíka XVI. Jak se švédští výrobci nábytku vyvíjeli koncem 18. století a začátkem 19. století, švédský nábytek ovlivněný Gustavianem se stal základem evropských sbírek neoklasicistního období. Zpočátku byl gustavovský nábytek vyhrazen pro královské paláce. Styl si však brzy získal oblibu u běžného občana. Zatímco paláce byly ozdobeny zlaceným nábytkem, venkovské domy byly zdobeny malovaným nábytkem; buď nabílené nebo natřené šedou či jemným krémem. Světle lakované povrchy poskytovaly reflexní kvalitu, která byla žádoucí během dlouhých tmavých zim.
Barvy nejčastěji spojované s gustavovským stylem jsou: měkké, zaprášené šedomodré někdy se zelenkavým nádechem; měkká modrošedá; a krémy a světle béžové nebo hnědé tóny. Někdy však můžeme najít kusy nábytku nebo látky ve světlejších odstínech.

Tento nábytek bude možné vidět i osobně od 4.9.2023 na naší nové prodejní galerii, nacházející se na adrese: Praha 5, Xaveriova 53 - Malvazinky, 150 00

46 000,00 Kč
cena včetně DPH bez DPH 38 016,53 Kč