Jedinečný velkoformátový obraz od Top malíře VICTOR CASTILLO

Kdo je Victor Castillo?

Victor Castillo je chilský malíř, narozený v roce 1973 v Santiagu. Je známý svými strašidelnými uměleckými díly inspirovanými animací, vintage komiksy a populárními médii. Jeho díla zachycují chamtivost a korupci současné společnosti.

Časný život a kariéra

Castillův zájem o kresbu začal, když mu bylo pět let. Inspirovala ho televize, sci -fi filmy a obaly alb, které poslouchala jeho rodina, například The Wall od Pink Floyd. Victor šel na uměleckou školu, byl rozčarován studiem, takže po ukončení školy se připojil k nezávislé experimentální umělecké skupině ve svém rodném městě Santiago a trávil čas výrobou videoinstalací a sochařských prací se smíšenými médii.

V roce 2004 se přestěhoval do španělské Barcelony a založil svůj podpisový styl obrazů. Odešel do Madridu a navštívil muzeum Prado, kde viděl černé obrazy Francisco de Goyy , které měly na jeho malbu důležitý vliv a vedly k začlenění aspektů klasické malby do jeho díla. Začal také spolupracovat s galerií Igaupop v Barceloně a vystavovat na mezinárodní úrovni.

Výstavy

Victor Castillo vystavoval svá díla místně i mezinárodně v mnoha galeriích. Mezi země, kde měl výstavy, patří Španělsko, Spojené státy, Velká Británie, Německo, Dánsko, Francie, Itálie, Čína, Belgie, Argentina, Čína, Kolumbie, Brazílie a samozřejmě jeho domovská země. Jeho rozsáhlé nástěnné malby zdobí stěny Muzea moderního umění v Chile, Národního muzea výtvarných umění v Chile a Centra současné kultury Barcelona ve Španělsku.
Jeho umění se objevilo v mnoha novinách, publikacích a časopisech.

Zastoupení galerie

Castillo je zastoupena Galerií Jonathana Levina v New Yorku, Spojené státy americké; Merry Karnowsky v Los Angeles, Spojené státy; a Helium Cowboy v německém Hamburku.

Victor se zúčastnil dlouhého seznamu výstav a shromažďují ho vážní a známí sběratelé umění

750,000.00 Kč
price incl. VAT excl. VAT 619,834.71 Kč