Béla Adalbert Hradil a obraz květinové zátiší.

Květinové zátiší - Olej / plátno, podepsané, nádherný stav, kvalitní dřevěný rám, velikost bez rámu: 54x44cm a s rámem: 68x57cm

Kdo je Béla Hradil?

Béla Adalbert Hradil , narozen 3. března 1885 v Miskolci , Maďarsko, zemřel v roce 1968 v Skälderviken , byl maďarsko-švédský malíř a konzervátor .

Byl synem hudebního ředitele a výtvarníka Wencela Hradila a Magdaleny Jermanové a od roku 1914 ženatý s Rosou Krauseovou.

Po absolvování Miskolce studoval Hradil umění v Budapešti a na Hollosyho malířské škole v Mnichově a také u Lovise Corintha v Berlíně . Absolvoval také speciální kurz restaurování starých obrazů v Paříži a Miláně.

Zúčastnil se jako záložní důstojník první světové války , kde byl zraněn a dostal lehčí službu fotografa . Válečné snímky, které během války pořídil, jsou nyní v muzeu.

Přišel do Švédska v roce 1923, kde se stal švédským občanem v roce 1933.

Zúčastnil se Berliner Kunstausstellung v roce 1910 a ve Švédsku vystavoval s Helsingborgským uměleckým sdružením . Jeho umění se skládá ze zátiší , krajin, koní a portrétů. Mimo jiné realizoval portrét Carla Holmdala pro Vanföreanstalten v Helsingborgu.

9 300,00 Kč
cena včetně DPH bez DPH 7 685,95 Kč