Aukční malíř Karel Schadt (1888-1955) Velké květinové zátiší č.2

Nabízíme k prodeji nádherný obraz od Aukčního Českého a vyhledávaného malíře "Karel Schadt (1888-1955) Příbram

  • Velké květinové zátiší č.2
  • olej / plátno,
  • Signováno v levém horním rohu,
  • velikosti 118 x 128
  • Pochází od Německého sběratele,
  • Obraz je v krásném stavu, rámovaný zlatým vyřezávaným rámem.

Malíř, krajinář v Příbrami, později měl ateliér v Praze. V letech 1911 - 1916 byl žákem A. Kalvody. Studijní cesty konal po Jugoslávii, Německu, Paříži a Itálii. Většina jeho děl vznikla v Tatrách. Vystavoval ve Vídni, v Praze - saloně Rubešově, Topičově, u Weinfurtra a Ročáka. Do roku 1943 uspořádal na 30 výstav. Život dožil na Slovensku v Tatrách, kde rovněž vznikla řada jeho děl. Zemřel roku 1955. Některá jeho díla Lubochňa, U Prokopa, Průhled lesem, Zimní odpoledne a jiné..

165,000.00 Kč